{{Blog.cim}}
A cikkben szereplő technikák megegyeznek azokkal, amiket azismert time-lapse videósok, például Mark Gee és Morten Rustad készítenek.
Miért alkalmazd ezt a munkafolyamatot és hogyan működik?
Azért használjuk ezt a munkamenetet, mert nagyszerűkontrollt biztosít a time-lapse készítés teljes folyamatához az előkészítéstőlaz utómunkáig. Ha ez nem volna elég, a leggyakoribb hibákat - mint például abemozdulás vagy a vibrálás – kiküszöbölheted, ha követed az itt felsoroltlépéseket. A folyamat rengeteg korábbi tapasztalatra és elrontott time-lapsevideóra épülve alakult ki.
Harmadik lépés: szerkesztés
Ez a lépés valószínűleg a legegyszerűbb, ugyanakkorlegélvezetesebb. Miután a time-lapse felvételeidet videóvá konvertáltad, akövetkező folyamatok már bármilyen hosszúságú videónál megegyeznek. MiPremiere-t használtunk a videó elkészítéséhez, mivel a korábbiakban is Adobeszoftverekkel dolgoztunk, de bármilyen videó szerkesztő program megfelel acélnak.
A cikk elolvasása és a videó megnézése után már valószínűlegsokkal profibban tudod majd összeállítani time-lapse videóidat, de adunk mégpár kiegészítő tippet, amit érdemes észben tartani, hogy a végeredmény ténylegtökéletes legyen:
- Ne szerkeszd túl a képeket! A legtöbbfényképezőgép gyártó hatalmas összegeket költ rá, hogy a gépeik által készítettképek minél inkább a valóságot tükrözzék. Éppen ezért érdemes első lépésbencsak a fehéregyensúlyt és az expozíciót beállítani, hiszen lehet, hogy nincs isennél többre szükség. Egy túlszerkesztett kép amatőrnek, míg a nem elegendőenmegszerkesztett kissé unalmasnak tűnhet.
- Képváltási frekvencia. Ez az érték mutatja meg,hogy hány képkocka jelenik meg másodpercenként. Mindig győződj meg róla, hogy afelvételeknél ez az érték azonos legyen, hiszen ha csak egyszer rosszul állítodbe, a time-lapse visszajátszása már nem lesz sima. Bár ez egyértelműnek tűnhet,mégis szinte mindenki ráfut erre a hibára legalább egyszer.
- A Lightroom és a Photoshop külső .xmp metaadatokathasznál az LR Timelapse kommunikációhoz. Ne felejtsd el lementeni a képekmetaadatait LR Timelapse módra váltásnál és arról való átváltásnál kiolvasni ametaadatokat.
- Mindig megfelelő file formátumot használj. AJPEG timelapse és a TIFF képsor által lefoglalt tárolókapacitás közti különbségjelentős, ezért érdemes megfontolni mindig, hogy milyen formátumba szeretnélmenteni.
- Ne ijedj meg, ha mindez elsőre túlságosan komplikáltnaktűnik! Egyszerre csak egy lépéssel foglalkozz, és csak idővel válts át akomplexebb munkafolyamatokra.
Cikkforrása: https://syrp.co.nz/community/news/how-edit-day-night-time-lapse-tutorial
Hozzászólás írása