{{Blog.cim}}

share

Nincs egyszerű dolgunk, ha több napszakot felölelő time-lapse videót szeretnénk készíteni. Mostanra már valószínűleg tisztában vagy az alapokkal, de végeredmény... nem az igazi. Ha te is szeretnél olyan profi time-lapse tartalmakat létrehozni, mint amiket a neten láthatsz, olvass tovább: ez a cikk neked szól.

A cikkben szereplő technikák megegyeznek azokkal, amiket azismert time-lapse videósok, például Mark Gee és Morten Rustad készítenek.

Miért alkalmazd ezt a munkafolyamatot és hogyan működik?

Azért használjuk ezt a munkamenetet, mert nagyszerűkontrollt biztosít a time-lapse készítés teljes folyamatához az előkészítéstőlaz utómunkáig. Ha ez nem volna elég, a leggyakoribb hibákat - mint például abemozdulás vagy a vibrálás – kiküszöbölheted, ha követed az itt felsoroltlépéseket. A folyamat rengeteg korábbi tapasztalatra és elrontott time-lapsevideóra épülve alakult ki.


Harmadik lépés: szerkesztés

Ez a lépés valószínűleg a legegyszerűbb, ugyanakkorlegélvezetesebb. Miután a time-lapse felvételeidet videóvá konvertáltad, akövetkező folyamatok már bármilyen hosszúságú videónál megegyeznek. MiPremiere-t használtunk a videó elkészítéséhez, mivel a korábbiakban is Adobeszoftverekkel dolgoztunk, de bármilyen videó szerkesztő program megfelel acélnak.

A cikk elolvasása és a videó megnézése után már valószínűlegsokkal profibban tudod majd összeállítani time-lapse videóidat, de adunk mégpár kiegészítő tippet, amit érdemes észben tartani, hogy a végeredmény ténylegtökéletes legyen:


  1. Ne szerkeszd túl a képeket! A legtöbbfényképezőgép gyártó hatalmas összegeket költ rá, hogy a gépeik által készítettképek minél inkább a valóságot tükrözzék. Éppen ezért érdemes első lépésbencsak a fehéregyensúlyt és az expozíciót beállítani, hiszen lehet, hogy nincs isennél többre szükség. Egy túlszerkesztett kép amatőrnek, míg a nem elegendőenmegszerkesztett kissé unalmasnak tűnhet.
  2. Képváltási frekvencia. Ez az érték mutatja meg,hogy hány képkocka jelenik meg másodpercenként. Mindig győződj meg róla, hogy afelvételeknél ez az érték azonos legyen, hiszen ha csak egyszer rosszul állítodbe, a time-lapse visszajátszása már nem lesz sima. Bár ez egyértelműnek tűnhet,mégis szinte mindenki ráfut erre a hibára legalább egyszer.
  3. A Lightroom és a Photoshop külső .xmp metaadatokathasznál az LR Timelapse kommunikációhoz. Ne felejtsd el lementeni a képekmetaadatait LR Timelapse módra váltásnál és arról való átváltásnál kiolvasni ametaadatokat.
  4. Mindig megfelelő file formátumot használj. AJPEG timelapse és a TIFF képsor által lefoglalt tárolókapacitás közti különbségjelentős, ezért érdemes megfontolni mindig, hogy milyen formátumba szeretnélmenteni.
  5. Ne ijedj meg, ha mindez elsőre túlságosan komplikáltnaktűnik! Egyszerre csak egy lépéssel foglalkozz, és csak idővel válts át akomplexebb munkafolyamatokra.
Ésami a legfontosabb: ne felejtsd el örömödet lelni az egyes lépésekben! Avégeredmény nem okoz majd csalódást és végül úgy fogod majd érezni, hogymegérte a fáradtságot.

 

Cikkforrása: https://syrp.co.nz/community/news/how-edit-day-night-time-lapse-tutorial


Címkék:
A kért blogbejegyzés nem létezik, vagy időközben törölték.

Események

Események
Nikon Z6 III tesztnap a Tripontban - Perger Viki előadás

Nikon Z6 III tesztnap a Tripontban - Perger Viki előadás

xMatyi Tibor 10 hónapja 0 hozzászólás
Események
Fujifilm-nap a Tripontban - Összefoglaló

Fujifilm-nap a Tripontban - Összefoglaló

xSándor Anna több mint 1 éve 0 hozzászólás

Magazin

Inspiráció
Mesterségek Memoárja

Mesterségek Memoárja

Tripont 11 hónapja 1 hozzászólás
Inspiráció
Nőnapi kérdezz-felelek fotósokkal – Borzi Vivien

Nőnapi kérdezz-felelek fotósokkal – Borzi Vivien

Tripont több mint 1 éve 0 hozzászólás