{{Blog.cim}}
NIKON D810 | fókusztávolság 600 mm | záridő 1/800 s | rekesz 6.3 | ISO 800
Jól álcázva a búvóhelyen
Gyakran látni olyan képeketállatfotósokról, amelyeken inkább tűnnek idegenlégiósnak, mintsem békésfényképésznek. Alexander is gyakran ölt különböző álcákat. „Mindenekelőttazért, hogy senki se jöjjön oda, és ne kíváncsiskodjon, hogy mit csinálok,elriasztva ezzel a világ összes állatát.” De madarak fotózásakor is fontos,hogy be tudjon olvadni a környezetébe, amennyire csak lehet. Természetesenvannak kivételek: a tengerparton például a madarak megszokták az embereket, ottaz a legjobb, ha a fotós turistának tűnik.
Ez volt a helyzet Helgolandban is, aholAlexander gázlómadarakat szeretett volna fotózni. Az új Tamron SP 150-600mm G2 teljesenkibontakoztathatta az előnyeit. Az apró parti madarakhoz ugyanis autofókuszra,VC stabilizátorra és speciális kiterjedésű leképezési teljesítményre voltszükség. „Ezek olyan gyorsak, hogy még egy olyan első osztályú telezoommal is,mint a Tamron új 150-600mm G2-je, sokat kell gyakorolni ahhoz, hogy jósebességgel éles képet tudj készíteni.” Az SP 150-600mm G2 három új VC módjanagyon hasznos volt ehhez. A képstabilizálás ugyanis a fényképezőgéphezigazítható, aszerint, hogy hogyan mozog a fénykép alanya.
Fókusztávolság 600 mm | záridő 1/500 s | rekesz 6.3 |ISO 500
Fókusztávolság 600 mm | záridő 1/400 s | rekesz 7 |ISO 640
Minden a sebességen múlik
Ahogy csökkent a fényaz esti órákban, az új VC stabilizáló megint kiváló munkát végzett: Alexanderállvány nélkül is éles képeket tudott készíteni a kis lilékről. „De az autofókusznakis nagyon gyorsnak kell lennie, amikor fut feléd egy madár” – ez sem jelentettproblémát. Mivel ezek a madárkák csak akkorák, mint egy rigó, néhány méterestávolságba kell kerülniük ahhoz, hogy jól le lehessen fotózni őket. Ez nagykihívás az autofókusznak, de az SP 150-600mm G2 nem akadt fenn rajta. Majdnemmindegyik kép telitalálat volt! Az is segíti az ilyen fotók elkészítését, hogyalacsonyabbra került a közelképek távolságának alsó határa. Alexander szerintegyszerűen ideális, hogy az SP 150-600mm második generációjánál a minimálisfelvételi távolság már csak 220 centiméter.
A repülő szulafélékfényképezéséhez viszont háromlábú állványt és a VC képstabilizátor II-es módjáthasználta. Ez csak a függőleges elmozdulásokat kompenzálja, nincs tekintettel afényképezőgép szándékos, vízszintes mozgatására. Így Alexander szépséges repülőképeket készítetett, amelyeken a madarak élesek voltak, míg a háttér szemetgyönyörködtetően elmosódott. De ha közben hirtelen adódott egy izgalmas partijelenet, amit Alexander meg akart örökíteni, akkor a kamerát és az objektívetpillanatok alatt le tudta venni az állványról, a precíz, Arca-Swisskompatibilis csatlakozónak köszönhetően – és ugyanennyi ideig tartott a visszarögzítésis a tripodra. Ha csak egy kicsit is lassabban ment volna a kézi és azállványon való használat közötti váltás, akkor sok-sok madár anélkül ment volnatovább az útján, hogy fénykép készült volna róla.
Alsó-Szászország őshonosmezőin és a Helgoland szigetének dűnéin tett fotós túrái után Alexandernek mégmindig sok projektje maradt. Nem kapott még mindent lencsevégre: hiányoznak a farkasokés a hiúzok. De kőszáli kecskéket és zergéket is szeretne fotózni az Alpokban, olyanhamar, amilyen hamar csak lehet – méghozzá a Tamron 150-600mm G2-vel.
Ha most vásárolsz Tamron 150-600mm-es objektívet, egy teljes napot tölthetsz el Máté Bence pusztaszeri farmján és fotózhatsz a kiépített lesekből. A promóció aloldalát ITT találod.
Fókusztávolság 240 mm | záridő 1/1000 s | rekesz 5.3 |ISO 640
Alexander weboldala a következő linken megtekinthető: www.foto-pirsch.de
Hozzászólás írása