{{Blog.cim}}

A Nikon D500 az első olyan fényképezőgépe a cégnek, ami képes 4K UHD videó felvételére. Nem rég közzé is tettek egy YouTube videót, ami még a YouTube tömörítési algoritmusok ellenére is jól néz ki.
A D500 felvételi felbontása 3840x2160, amit 24, 25 illetve 30 kép per másodperc mellett tud tartani egészen 29 perc és 59 másodperc erejéig. A beépített HDMI port segítségével az XQD vagy SD kártya mellett egy külső készülékre is képes rögzíteni. Time-lapse videó kedvelők örömére szolgál, hogy a D500 önmagában képes 4K UHD time-lapse filmeket készíteni.
Az alábbi videóban a 4K UHD felvétel a lényeg, de a D500 más remek full HD funkciókkal is rendelkezik, mint például az elektronikus rezgéscsökkentés, ami a videófelvétel folyamán keletkezett rezgéseket segít kiszűrni. 1080p videókat 60 képkocka per másodperc sebességgel képes rögzíteni, úgyszintén 29 perc és 59 másodpercig.
A következő videó a 4K felbontását mutatja be a D500-nak, bár jobb lenne ha a YouTube tömörítése előtt láthatnánk egy 4K UHD kijelzőn a videót, egyelőre erre nincsen lehetőség.
A D500 előreláthatólag márciusban lesz elérhető nálunk, de addig is fogadunk előrendeléseket, így már a megérkezés napján kezedbefoghatod az új Nikon APS-C királyt.
Nikon D500 a Tripotnál
Hozzászólás írása