{{Blog.cim}}

share

A Yoldi–Moldenhauer Stradivarius hegedű megörökítése

phase-one-stradivarius-banner

A német Darling Publications kiadó azzal foglalkozik, hogykülönleges könyveket és albumokat jelentet meg a kortárs művészetek és ahangszerek témájában. A legmodernebb fotográfiai hátfalakat gyártó dán céggel,a Phase One-nal együttműködve vágtak bele 2013-ban egy, a nagyközönség számáraaddig ismeretlen, egyedi és kimagasló értékű hegedű digitalizálásába.

A hangszert, amely 15 millió dollárra van biztosítva, sohanem fotózták még ezelőtt, nem került nyilvánosság elé.

Soren Jonesen dán fényképésznek jutott az a megtiszteltetés,hogy digitális fényképekkel örökíthette meg az 1714-ben építettYoldi–Moldenhauer Stradivarius hegedűt. Kiváló „évjárat” volt ez aStradivariusok történetében: Yehudi Menuhin és Jascha Heifetz is ebből azévből származó hegedűkön játszott. A Yoldi–Moldenhauer hegedű 1800körül érkezett meg Dániába, és már akkor is ismert volt a koppenhágaizenekedvelő körökben. 1864-ben a dán királyi színháznak adományozták, azzal acéllal, hogy mindig elérhető legyen királyi opera első hegedűse számára. 

sorenjonesen-stradivarius

80 megapixelt nyújt a Phase One IQ280 hátfal, vagyis olyanrészletességet, amit még nemigen szoktunk meg a hétköznapjainkban láthatóképeknél. A dinamikatartománya pedig egyszerűen lenyűgöző. Így árnyékos ésfényes helyeken is kiválóan látszanak a részletek, például a kisvisszatükröződések, a húrok árnyéka a hegedű testén, de közben a fa erezete is.Az elkészült képek olyan élethűen visszaadják a legapróbb részleteket, minthanagyítóval vizsgálnánk a hangszert – a hegedű minden vizuálisan felfogható jellemzőjerajta van a képen.

A Darling Publications kiadványa pedig szó szerint teljesméretben tette közzé a képeket, azaz akkora albumot adtak ki, mint maga ahegedű. Így az arányok, méretek és szögek is sokkal pontosabban láthatóakbenne.

A fényképész számára egész életre szóló élmény volt egy ilyenminőségű és értékű tárgyat fotózni. Soren egész nap arról álmodozott, hogy ahangszer egyszer csak megszólal. Végül teljesült a vágya: a fotózás végeztévelLars Bjornkajer, a dán királyi zenekar első hegedűse játszott egy futamot ahegedűn.

Aki megcsodálja a képeket vagy kinyitja az albumot, azis azt várja, hogy mikor csendül fel belőle a zene, annyira élethűek a képek. 

Címkék:
A kért blogbejegyzés nem létezik, vagy időközben törölték.

Események

Események
Nikon Z6 III tesztnap a Tripontban - Perger Viki előadás

Nikon Z6 III tesztnap a Tripontban - Perger Viki előadás

xMatyi Tibor 7 hónapja 0 hozzászólás
Események
Fujifilm-nap a Tripontban - Összefoglaló

Fujifilm-nap a Tripontban - Összefoglaló

xSándor Anna 9 hónapja 0 hozzászólás

Magazin

Inspiráció
Mesterségek Memoárja

Mesterségek Memoárja

Tripont 9 hónapja 1 hozzászólás
Inspiráció
Nőnapi kérdezz-felelek fotósokkal – Borzi Vivien

Nőnapi kérdezz-felelek fotósokkal – Borzi Vivien

Tripont 11 hónapja 0 hozzászólás