{{Blog.cim}}
Szituációk, amikor ajánlott magasra állítani az ISO értéket:
- Beltéri sportesemények – Amikor a fotózandó téma rendkívül gyorsan mozog, kénytelenek vagyunk magas ISO értékeket használni. Ezt minimális szinten tudjuk kompenzálni nagy fényerejű (f/2.8, f/2, f/1.8, f/1.4) objektívekkel.
- Koncertek – Szintén egy kevéssé megvilágított környezet, ráadásul a legtöbb koncerten nem engedélyezik a vaku használatát egy csomó területen a színpad körül. Próbálkozhatunk viszont a színpadi fények használatával, melyek színességük miatt különleges hangulatot adhatnak képeinknek.
- Művészeti Galériák, Templomok – A legtöbb ilyen fajta helyen megvannak a kellően szigorú szabályok a vakuzással kapcsolatban, és természetesen a legtöbbször gyengén megvilágított környezetről beszélünk.
- Mindezeken felül nagy általánosságban – Kültéri, éjszakai fotózások során, zárt, rosszul megvilágított terekben, asztro- és csillagfotózás közben, fényfestés esetén stb. szintén kevés a természetes fény.
- Az ISO kellő ismerete nagyon fontos szempont a digitális fotózásban, ha azt szeretnénk, hogy minél tudatosabban irányítsuk digitális fényképezőgépünket. Kísérletezzünk a különböző beállításokkal, és vizsgáljuk meg, hogyan hatnak az egyes beállítások a képekre. Az ISO a második legfontosabb csücske az expozíciós háromszögnek (Zársebesség– ISO – Rekeszérték).
Reméljük hasznosnak találtátok ezt a kis összefoglalót!
Kísérletezgessetek, hogy éles szituációban pontosan tudjátok, mit és hogyan kell beállítani a legjobb fotó elkészítése érdekében.
A cikk frissítve: 2025.01.22.
A Tripont által ajánlott fényképezőgépek, objektívek és kit-ek a fotózással még ismerkedő, de tanulni és fejlődni vágyó fotósoknak:
Kapcsolódó termékek
Mások hozzászólásai
Még nincs egy hozzászólás sem.
A kért blogbejegyzés nem létezik, vagy időközben törölték.
Hozzászólás írása